Hastalarımız 7 gün içerisinde günlük hayatına dönmektedir.

Sedesyon yöntemi, Lokal anestezi uygulanır.

Saç ekiminde belli bir yaş sınırlandırması yoktur.

Greft vücudun bir yerinden alınıp başka bir yerine onarım amacıyla nakledilen doku parçasıdır. Saç ekimi işleminde bahsedilen greft 1-4 arası sayıda kıl kökünü içeren doku parçası anlamına gelmektedir.

Ekilmiş olan saçların büyük kısmı ilk birkaç ayda dökülür veya zayıflar. Bunun sebebi saç köklerinin bir kısmının saç ekimi sonrasında kendini iyileştirmek için dinlenme evresine girmesidir. 2- 4 ay arası dinlenme evresinden sonra dökülen kıllar yeniden çıkmaya başlarlar. Ekilen saçların tamamına yakını 8 ay içerisinde çıkar. İlk zamanlar kıvrık ve cılız olan saç telleri 10. ayda giderek düzleşip kalınlaşır. Bu kalınlaşma saç ekiminden bir yıl sonrasına kadar devam etmektedir.

Saç köklerini içeren greftler enseden ve başın her iki yanından 0,6-0,8 mm çapında iğneler takılan mikro motorlarla foliküler ünitenin tamamı veya bir kısmını içerecek şekilde alınır. Çıkarılan greftler klasik yöntemde saçsız alanda hazırlanmış küçük deliklere yerleştirilir. İmplanterpen kullanılacaksa delik hazırlamaya gerek yoktur. Grefti yerleştirme esnasında implanter deliği kendisi açar.

Ense ve başın yan taraflarında bulunan saç kökleri genetik olarak dihidrotestesteron hormonuna karşı duyarsız olduklarından ömür boyu dökülmezler. FUE yönteminde ekilen kıl kökleri bu sahalardan alındığı için ömür boyu dökülmezler.

Tıbbi kurallara uyulduktan sonra FUE yöntemi ile saç ekiminin bilinen herhangi bir yan etkisi ve tehlikesi yoktur.

Aynı alana sıklaştırma amaçlı bir kez daha ekim yapmak istenirse 2. saç ekimi işlemi için 8 ay bekleyip çıkan tüm saçları görmek gereklidir. Eğer başka bir sahaya ekim yapılacaksa donör sahanın iyileşmesi için 6 ayın geçmesini beklemek uygun olacaktır. Aynı sahadan 2. hatta 3. kez saç kökü alınıp saç ekimi yapılabilmektedir. Fakat giderek saçın alındığı sahada seyrelme olacaktır. İz ve seyrelmiş alan oluşturmamak için titiz davranılmalıdır.

Donör bölgesinden homojen bir şekilde alım işlemi yapıldığı için saçlarınız uzadığı zaman O bölgeden alım yapıldığı asla belli olmayacaktır.